از راه های گسترش اقتصاد دانش بنیان ، توسعه سرمایه‌گذاری خطرپذیر است

ستاری در ادامه سفرهای استانی خود بعد از حضور دریزد و بازدید و افتتاح چند طرح ، در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات پاسخ داد . وی هدف از سفرهای استانی خود را توسعه اقتصاد دانش بنیان عنوان کرد و گفت این اقتصاد در کشور به خوبی رشد پیدا کرده است .

وی در ادامه صحبت های خود شاهد این مدعی را فعالیت  ۵ هزار و ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در اقتصاد  دانش بنیان اعلام کرد و از فروش ۱۲۰ هزار میلیاردی این شرکت ها خبر داد و به حضور  ۳۷ شرکت در بورس با ارزش ۲۰۰ هزار ملیاردی اشاره کرد .

وی با اشاره به  راه حل های گسترش اقتصاد دانش بنیان به ضرورت توسعه سرمایه گذاری های خطر پذیر اشاره نمود و یاداور شد که در  اقتصاد دانش بنیان ، شیوه کار بانک‌ها باید تغییرکند و  سرمایه گذاری از نوع  خطر پذیر می بایست جایگزین اعطای وام در بانک ها به حوزه کسب و کار ها شود .

یکی دیگر از راه کارهای گسترش اقتصاد دانش بنیان از نظر ستاری توجه به راه اندازی کارخانه های نواوری در شهرهای مختلف است که هم اکنون در بعضی از کلان شهرها اجرا و بعضی مراحل پایانی خودرا میگذراند

وی با اشاره به اینکه فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری در یزد به خوبی در حال فعالیت هستند، گفت: این اتفاق وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند تا روی توسعه زیرساخت‌های اقتصاد دانش‌بنیان کار کنیم. کارخانه نوآوری و توسعه ناحیه نوآوری از مواردی است که باید در این زمینه پیگیری شود. همچنین صندوق پژوهش و فناوری استان باید توسعه یابد. زیرا محور توسعه استارتاپ‌ها و جوانان دارای ایده است. تا قبل از پایان این دولت همه سعیمان را می‌کنیم تا پروژه‌ها به نتیجه برسد.

منبع : معاونت علمی ریاست جمهوری

 

مطلب پیشنهادی

شاخص ارزیابی شهرهای هوشمند چیست ؟

سیدرحمان میرزائیان / دانشجوی دکترای مدیریت شهر هوشمند ، عنوانی بسیار زیبا و جذاب برای …