تبدیل منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به پایگاه توسعه صنایع فرهنگی و خلاق در کشور

به گزارش دیدگاه نوین به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تبدیل منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به پایگاه توسعه صنایع فرهنگی و خلاق در کشور، از جمله مفاد اصلی این توافق نامه بود.

همکاری در تسهیل مقررات فعالیت شتابدهنده‌ها و شرکت‌های خلاق در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) و همکاری در توسعه شتابدهنده‌های تخصصی صنایع فرهنگی و خلاق نیز از جمله دیگر مسائلی بود که  سه طرف توافق کردند برای تحقق آن تلاش کنند.

همچنین این سه نهاد در این تفاهم نامه متعهد شدند که تلاش‌های خود را در جهت توسعه بازار محصولات و خدمات تولید شده در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)  به سایر مناطق آزاد کشور به کار ببرند.

حمایت مالی و مشارکت در توسعه شتابدهنده‌های تخصصی صادراتی و گروه‌های فعال در صنایع فرهنگی و خلاق و اعطاء مجوز فعالیت شتابدهنده‌های مورد نیاز منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی (ره) از جمله دیگر مسائلی است که در این تفاهم نامه گنجانده شده است .

بر اساس این تفاهم نامه، منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) تلاش خواهد کرد تا برای تامین زیرساخت و تخصیص فضای مناسب جهت استقرار کلیه عناصر فعال در اکوسیستم صنایع فرهنگی و خلاق، امکانات لازم را اختصاص دهد.

مطلب پیشنهادی

پیامدهای غیر قابل جبران خرید دارو در فضای مجازی

به گزارش دیدگاه نوین رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از شناسایی و دستگیری عامل فروش …