دوره اموزشی حقوق نرم‌افزاری و کپی‌رایت برگزار میشود .

به گزارش دیدگاه نوین به نقل از  روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با همکاری موسسه بین‌المللی و دانش بنیان پلکان، کمپ پاییزه مالکیت فکری تا تجاری‌سازی (مالکیت فکری، کپی‌رایت، حقوق نرم‌افزار) را برگزار می‌کند.
این کمپ در راستای ترویج مفاهیم مالکیت فکری در میان شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری، به صورت دوره‌­های فصلی طراحی شده است و در هر دوره به یکی از اقسام مالکیت صنعتی پرداخته می‌شود.
بر اساس اعلام صندوق نوآوری و شکوفایی این نخستین بار است که دوره پاییزه «کمپ مالکیت فکری تا تجاری‌سازی» با محوریت مالکیت فکری، کپی‌رایت، حقوق نرم‌افزار برگزار می‌شود. این دوره دو روزه (۲۶ و ۲۷ آذر ۹۹)، که سومین کمپ فصلی مالکیت فکری صندوق نوآوری و شکوفایی است، دوره‌ای جامع و کامل در حوزه حقوق مربوط به نرم‌­افزار و کپی­‌رایت ادبی و هنری است و سرفصل‌های متنوعی شامل «مالکیت فکری و تأثیر آن بر شرکت‌های دانش‌بنیان»، «اصول بنیادین مالکیت ادبی و هنری (کپی‌رایت)»، «حقوق نرم‌افزارهای رایانه‌ای»، «فرایند ثبت اختراعات نرم‌افزار»، «فرایند اخذ تأییدیه‌های فنی نرم‌افزار»، «قراردادهای مربوط به فروش و توسعه نرم‌افزار»، «دعاوی نقض حق ثبت اختراعات نرم‌افزاری و حقوق کپی‌رایت» را پوشش می‌دهد.
حضور در این کمپ، به افراد فعال در شرکت­‌های کوچک، متوسط و بزرگ، به ویژه شرکت‌­های دانش­‌بنیان فعال در حوزه نرم‌­افزار و فناوری اطلاعات کمک خواهد کرد با مفاهیم مهم، کاربردی در زمینه «شرایط ثبت اختراعات نرم‌افزاری»، «نحوه اخذ تأییدیه‌های فنی نرم‌افزار»، «نحوه دریافت کپی‌رایت نرم‌افزار» و «کپی‌رایت ادبی و هنری» آشنا شوند.
این کمپ با حمایت بلاعوض ۷۰ درصدی صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان و با همکاری موسسه دارایی‌های فکری پلکان (کارگزار برگزاری دوره) برگزار می‌شود. در پایان دوره گواهی‌نامه معتبر به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود.
علاقه‌مندان به حضور در این دوره تا ۲۵ آذر ۹۹ فرصت دارند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به https://cbd.inif.ir/-/software مراجعه کنند یا با شماره‌های ۰۵۱۳۷۶۷۹۷۹۷ و ۰۹۳۵۲۵۶۷۴۵۴ (موسسه دارایی‌های فکری پلکان) تماس بگیرند.
شایان ذکر است که با توجه به شیوع ویروس کرونا این دوره با رعایت کامل پرو‌تکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی با ظرفیت محدود (۱۵ نفر) به صورت حضوری و نامحدود به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

مطلب پیشنهادی

وبینار تولید محتوا برای کسب و کارها در اینستاگرام

  بیستمین رویداد مرکز توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان استان خراسان رضوی وبینار رایگان «تولیدمحتوا برای کسب‌وکار‌ها …