راه‌اندازی شبکه‌ای برای اشتراک تجارب مدیریت، کنترل و درمان کرونا

به منظور تعامل‌های تخصصی همه ذی‌نفعان حوزه علوم پزشکی در خاورمیانه و شمال آفریقا در زمان شیوع بیماری‌های همه‌گیر، شبکه “اشتراک تجارب مدیریت، کنترل و درمان کرونا” با هدف مدیریت، کنترل و درمان بیماری COVID-19 از سوی ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی تهران راه‌اندازی شد.

به گزارش دیدگاه نوین به نقل از  ایسنا، ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه علوم پزشکی تهران و شبکه اجتماعی متخصصان علوم پزشکی در یک تفاهم‌نامه مشترک، اقدام به راه‌اندازی “شبکه اجتماعی اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی تهران” با عنوان “TritApp” کردند.

TritApp یک شبکه اجتماعی تخصصی در حوزه علوم پزشکی است که هدف اصلی آن شبکه‌سازی و پوشش تعامل‌های تخصصی همه ذی‌نفعان حوزه علوم پزشکی در خاورمیانه و شمال آفریقا است.

در این شبکه به منظور ارتباطی مستقیم و سریع میان متخصصان ایرانی و چینی در مواجهه با COVID-19 بخشی را با عنوان “پرسش از ایران؛ پاسخ از چین است” ایجاد شده و توسط TritApp و با نظارت اساتید مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) به اجرا در آمده است.

در این طرح، پرسش‌های متخصصان ایرانی گردآوری شده و پس از ترجمه به زبان چینی، در اختیار متخصصان فعال در حوزه مدیریت، کنترل و درمان COVID-19 در شهر ووهان چین قرار می‌گیرد. پاسخ این پرسش‌ها نیز ترجمه شده و پس از تأیید اساتید، در TritApp به اشتراک گذاشته می‌شود.

“تجربه‌های یک دقیقه‌ای (One Minute Covid-19) بخش دیگری از این طرح است. این طرح از روزهای آغازین شیوع کرونا آغاز و با بهره‌گیری از تجربه‌های موفق موجود در کنترل بیماری‌های همه‌گیر طراحی شده است.

در این همکاری مشترک قرار است زمینه “به اشتراک‌گذاری به‌هنگام درس‌آموخته‌ها، یافته‌ها و تجربه‌های مدیریتی و تخصصی کادر بهداشت و درمان” به‌منظور تکرار تجربه‌های موفق در سایر مراکز و پیش‌گیری از تکرار خطاهای احتمالی در حین دوره بحران COVID-19 نیز فراهم شود.

متخصصان و مدیران فعال در حوزه مهار کرونا ویروس،‌ یافته‌های خود را در چارچوب ویدئو، صوت (پادکست) یا متن به ساده‌ترین شکل ممکن در TritApp به اشتراک می‌گذارند.  این محتوا پس از بررسی و بازبینی اساتید مجتمع بیمارستانی امام‌ خمینی (ره) و تأیید، در کانال عمومی در اختیار سایر متخصصان قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت علمی، “راه‌اندازی کتابخانه دیجیتال جدیدترین مقالات، دستورالعمل‌ها و درس‌آموخته‌ها” از دیگر بخش‌های این طرح است.

مطلب پیشنهادی

پیامدهای غیر قابل جبران خرید دارو در فضای مجازی

به گزارش دیدگاه نوین رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از شناسایی و دستگیری عامل فروش …