ربات خوراک پز که هزینه آماده سازی غذا را کاهش می دهد

اختصاصی دیدگاه نوین

شاید نام Miso Robotics را شنیده باشید. این کمپانی در حدود سه سال پیش با ساخت ربات برگرساز آشپزخانه به نام فلیپی معروف شد. ربات فلیپی در چند شهر و کشور از جمله آریزونا استفاده می شود. این شرکت به تازگی از جدیدترین نمونه اولیه خود یعنی ربات ریلی (ROAR) رونمایی کرد. این فناوری به روز دارای نرم افزارهای جدیدی است که دسته بندی های زیادی برای مواد غذایی دارد. از جمله این دسته بندی ها برگرها، مرغ، بیش از ده ها نوع مواد غذایی سرخ شده مانند بال مرغ و حلقه های پیاز است.

شرکت سازنده می گوید: ما تغییرات محصول را براساس بازخورد مشتری ها انجام دادیم. برای ما مهم بود که هزینه محصول را پایین بیاوریم تا بتوانیم بر ارزش آن بیفزاییم. هدف ما با یک طراحی جدید محقق شده است. کارکرد ربات جدید به گونه ای در نظر گرفته شده است که مانند یک هود آشپزخانه استاندارد و خارج از مسیر کارگران آشپزخانه نصب شود تا فضای کمتری نسبت به مدل قبلی اشغال کند. شرکت Miso Robotics قصد دارد تا به زودی ربات آشپز ROAR را به صورت تجاری مورد دسترس عموم قرار دهد. این شرکت قبلاً این مسیر را طی کرده است و سال گذشته برای جمع آوری 30 میلیون دلار یک کمپین جمع آوری سهام عدالت راه اندازی کرد. مبلغی که تاکنون در صندوق شرکت جمع آوری شده است، حدود 1.3 میلیون دلار است.

چشم انداز نهایی شرکت سازنده این است که هزینه این فناوری رباتیک را حداقل به نصف قیمت کاهش دهد و این امر زمینه ساز بازگشت سریع تر هزینه ی ربات برای رستوران ها خواهد بود.

محصول اصلی حدود 60،000 دلار است اما با تخفیف 30،000 دلار به فروش خواهد رسید. سازنده ربات می گوید: این ربات نه تنها هزینه آماده سازی غذا را به نصف کاهش می دهد، همچنین سرعت کار را بالا می برد و باعث دو برابر کردن خروجی کار می شود که همین امر نیز ارزش بیشتری به آن می بخشد. تا پایان سال، گزینه های حتی ارزان تر را نیز تا 20،000 دلار را بررسی خواهیم کرد و در سال آینده قصد داریم این رقم را به 15،000 دلار کاهش دهیم.

جردن گفت که این شرکت به دلیل ساخت ربات هایی که فضای کمتری اشغال می کند(که از سنسورهای کمتری نیز استفاده می کند) و به دلیل استفاده از بازوی رباتیک کارآمدتر، می تواند هزینه ها را کاهش دهد. ما در تلاش هستیم تا هزینه را کم کنیم و در واقع می خواهیم بخشی از هزینه را خودمان تقبل کنیم.

شرکت قصد دارد که این ربات را هرچه سریع تر گسترش دهد و به یک ربات سرویس دهنده کامل تبدیل کند.

بازار خواستار هرچه سریع تر این محصول است

جردن می افزاید: شرکت برای تولید سریع تر این فناوری تحت فشار قرار دارد. رستوران های بزرگ سفارش خود را برای این محصول ثبت کرده اند. از آن جایی که نرخ بیکاری کاهش یافته است، این موضوع به خصوص در مشاغل کم دستمزد مانند رستوران ها تأثیر گذاشته است زیرا کمتر کسی حاضر به کار کردن با چنین دستمزدی می شود. این ربات همه این مشکلات را حل می کند. مشتریان این ربات که اغلب رستوران داران هستند معمولا نگران خالی ماندن شیفت های خود هستند ولی با وجود این ربات، نیاز کمتری به کارگر خواهند داشت.

مترجم : فاطمه عرب زاده

اختصاصی پایگاه خبری اطلاع رسانی دیدگاه نوین

مطلب پیشنهادی

پیامدهای غیر قابل جبران خرید دارو در فضای مجازی

به گزارش دیدگاه نوین رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از شناسایی و دستگیری عامل فروش …