روبات های چگونه در مهار کرونا نقش ایفا می کنند ؟

باتوجه به اینکه ویروس 2019-nCoV می تواند از انسان به انسان دیگر منتقل شود ، کادرهای پزشکی که مسئولیت درمان را برعهده دارند ، اگر کوچکترین بی دقتی رخ دهد ، در معرض خطر بالای ابتلا به این ویروس قرار می گیرند .

شاهد یکی از این موارد در ایالات متحده بودیم که در آن مردی با مثبت اعلام شدن کروناویروس  ، توسط یک ربات تحت مداوا قرار می گیرد . ضمن اینکه پزشکان با استفاده از این ربات می توانند  از طریق صفحه مانیتور خود با بیمار ارتباط برقرار کرده و همچنین با اتصال به  استتوسکوپ  به پزشکان این امکان را می دهد که مقدار مصرف ویتامین ها توسط مرد را نیز مشخص کنند.

البته با توجه به حجم بیمارستان ها از بیماران کورونایی امکان استفاده از این ربات ها در بیمارستان خیلی کم است اما با گذشت زمان ، بیماران قرنطینه شده مثلا در منزل می توانند با کمک روبات ها بهتر کنترل شوند .

استفاده دیگر از روبات ها را  میتوان در پهباد ها یافت .هواپیماهای بدون سرنشین می توانند به کمک حل این معظل جهانی اماده و با برنامه ریزی مناسب عامل نجات شهروندان شوند . پهباد ها با پرواز در مناطق قرنطینه شده در اقصی نقاط  داروها و وسایل مورد نیاز را به ساکنان درگیر با بیماری می رسانند  .  وعملا ضمن جلوگیری از برهم خوردن شرایط قرنطینه ، کمک های پزشکی و دارویی را نیز بین مناطق مختلف جابه جا می کنند .

 

مطلب پیشنهادی

کمپ رقابتی هوش مصنوعی برگزار می شود

به گزارش دیدگاه نوین به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما این کمپ با تلاش …