محصولات دانش بنیان از خدمات لیزینگ بهره مند می شوند

محصولات دانش بنیان ، همانند دانه های تازه جوانه زده هستند که نیازمند رشد با کود و اب متناسب هستند تا بتوانند به بلوغ رسیده و به بار بنشینند.

یکی از ابتکارات معاونت علمی ریاست جمهوری و صندوق نوآوری وشکوفایی ایجاد زمینه لازم جهت دریافت تسهیلات لیزینگ و استصناع برای این محصولات دانش بنیان است .

این خدمات با بازپرداخت ۳۶ ماهه و بانرخ سود بانکی ۹ درصد تعیین گردیده است البته در حالت استصناع شرایط متفاوت است .

استصناع

درحقیقت محصولات دانش بنیان درحالت استصناع مرحله به مرحله نسبت به دریافت اقدام می نماید و این زمانی است که سفارش خرید برای ان محصول صورت گرفته باشد .

همانگونه که بیان شد دراین حالت تسهیلات به صورت مرحله ای پرداخت می شود و با توجه به گام های انجام سفارش تسهیلات نیز به همان میزان به شرکت دانش بنیان اعطا خواهد شد .

نکته حائز اهمیت دیگر دراین حالت این است که ۲۰ درصد مبلغ محصول می بایست توسط خریداری که پیش از این ثبت سفارش نموده است پرداخت شود .

هرچند که دراین مسیر همجنان فرایندهای بانکی نیز وجود دارد به طوریکه ارائه تسهیلات به خریداران دولتی یا نهاد عمومی غیردولتی به شروط ارائه تضامین بانکی  است.  و درحالت  استصناع علاوه بر خریدار،از فروشنده نیز تضمین گرفته می شود .

اطلاعات بیشتر دراین زمینه از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی قابل دسترسی و شرکت های دانش بنیان می توانند از این طریق اقدام نمایند .

دیدگاه نوین

مطلب پیشنهادی

اختصاص اینترنت رایگان به دانشجویان توسط وزارت ارتباطات

به گزارش دیدگاه نوین ، اذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود از اعطای ۶۰ گیگ …