پارک فناوری پردیس محلی برای جذب متخصصان ایرانی خارج از کشور

به گزارش دیدگاه نوین ، پارک پردیس که به عنوان مجموعه زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شناخته می شود محلی برای حضور شرکت‌های دانش بنیان و فناور  است که اکنون به عنوان یکی از اولین پایگاه های تخصصی در طرح (( همکاری با ایرانیان متخصص و کارآفرین خارج از کشور)) نیز فعالیت خود را شروع نموده است .

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانیِ خارج از کشور توسط  معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري آغاز گردیده است که هدف اصلی آن در راستای نیل به «اهداف بلند مدت چشم‌انداز علمی»، «بهره‌گیری از ذخایر علمی و حرفه‌ای متخصصان ایرانی خارج از کشور» و «انتقال دانش، تجربه و ایده‌های فناورانه به داخل کشور» می باشد .

شرکت هایی که در این پارک عضوشوند درصورت همراهی با این طرح  از مزیت‌هایی همچون برخورداری از منابع انسانی متخصص و حمایت مالی بهره خواهند گرفت .و بخشی از حقوق این متخصصین در یک بازه زمانی مشخص به عنوان حمایت مالی جذب، پرداخت می‌شود.

متخصصان ایرانی خارج از کشور، برای استفاده از این طرح لازم است تا حداقل امتیازات لازم را کسب کنند. گزینش نهایی از بین داوطلبان حائز شرایط با توجه به پیشینه و توانایی‌های علمی و فناورانه توسط پایگاه تخصصی همکار این مرکز انجام می‌شود.

متخصصان ایرانی خارج از کشور در صورت عدم کسب حد نصاب لازم، با درخواست مستقیم رئیس پایگاه تخصصی همکار و تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌تواند از تسهیلات بهره‌مند گردد.

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

مطلب پیشنهادی

محصولات دانش بنیان از خدمات لیزینگ بهره مند می شوند

محصولات دانش بنیان ، همانند دانه های تازه جوانه زده هستند که نیازمند رشد با …